VIDEO | Artjom Dzjuba tõusis Zeniti võidumängus Venemaa meistrivõistluste kõigi aegade edukaimaks väravakütiks

Venemaa jalgpalli meistrivõistlustel nähti reedel killukest ajalugu, kui Peterburi Zeniti ründaja Artjom Dzjuba tõusis kõrgliiga kõigi aegade edukaimaks väravakütiks. Ta aitas oma karjääri 144. väravaga Zenitil alistada Moskva Dinamo 4:1.

Uus rekord pandi püsti mängu 69. minutil, kui loetud minutid varem pingilt sekkunud Dzjuba nurgalöögijärgsest olukorrast 3:1 lõi.

Pikalt kuulus liiga tippmark 90ndatel Volgogradi Rotoris kaitsjaid kimbutanud Oleg Veretennikovile.

Zenit oli enne Dzjuba väravat mängu juhtima asunud brasiillaste Claudinho ja Wendeli tabamustega. Dinamo sai oma ainsa värava Daniil Fomini 56. minuti penaltist.

Mängu lõppskoori vormistas 85. minutil kena karistuslöögiga Jaroslav Rakitski.

Dzjuba, kes 30 väravaga jagamas ka Venemaa koondise kõigi aegade edukaima väravaküti tiitlit, on 81 oma tabamustest teinud Peterburi klubi eest. Ta on Venemaa meistrivõistlustel väravaid löönud ka Moskva Spartaki, Tomski Tomi, Rostovi ja Tuula Arsenali eest.

Võit aitas neljanda järjestikuse tiitli jahil oleval Zenitil avada Dinamo ees tabelis kuuepunktiline edu. Esikahele järgneb Moskva CSKA, kellel võimalus 13. voorus võiduga tõusta Zenitist kolme punkti kaugusele.