VIDEO | Alžeeria jalgpallikoondis jõudis Riyad Mahrezi suurepärase karistuslöögi toel uue Aafrika rekordini

Euroopa meistrivõistlused on käima lükatud ja õige pea alustab Copa America, ent palli aetakse hetkel taga ka teistel kontinentidel. Ajalugu on teinud Alžeeria koondis, kes jõudnud Aafrika rekordit tähistava kaotusteta seeriani.

Alžeerlased kohtusid sõprusmängus vana rivaali Tuneesiaga ning võtsid 2:0 võidu, millega läks meeskonnale kirja 27 järjestikune kaotusteta kohtumine. Nii pikka seeriat pole jalgpalliväljakul ühelgi teisel Aafrika koondisel ette näidata. Varasem rekord kuulus Elevandiluurannikule, kes läks aastatel 2010-2013 26 mängu ilma kaotuseta.

Viimati 2018. aasta oktoobris kaotanud meeskonnale kindlustasid seeria käigus 20. võidu esimese poolaja väravad. Baghdad Bounedjah viis alžeerlased 19. minutil juhtima ning üheksa minutit hiljem kasvatas suurepärase karistuslöögiga eduseisu Manchester City täht Riyad Mahrez, kellel koondisesärgis värav kirjas kuues järjestikuses kohtumises.

Jalgpalliajaloos on Kõrberebastest pikemalt kaotuseta püsinud vaid Itaalia ja Prantsusmaa (mõlemad 30 mängu), Argentina (31) ning Hispaania ja Brasiilia (mõlemad 35).