Jälgi meid

Jalgpall

“Üks päev põletati mu jalgpallisaapad ära!” – Bayerni kukutanud nigeerlane sirgus jalgpalluriks vastu pere tahtmist

Müncheni Bayerni Meistrite liigast kukutanud Samuel Chukwueze oleks jalgpalli jaoks peaaegu kaduma jäänud, kuna tema perekond ei tahtnud, et ta alaga tegeleks.

Villarreali ääremängija hakkas jalgpalli mängima kaheksa-aastaselt, kuid temalt sooviti õpingutele keskendumist.

“Mu ema tahtis alati keelata mul jalgpalli mängimist,” tunnistas tänaseks 22-aastane Chukwueze ühes põhjalikus intervjuus. “Mulle meeldis juba väga noorelt mängida, aga ta üritas mind alati takistada. Ta hoidis mind kodus, et ma õppimisele keskenduksin.”

Perekonnas läks asi lõpuks nii kaugele, et otsustati lihtsalt Chukwueze jalgpallivarustus likvideerida.

“Vahest jäin trennist naasmisega hilja peale ja teadsin, et mind ootab selle eest karistus,” lisas Chukwueze. “Mulle öeldi, et pean väljas magama. Mu ema keelas mul majja sisenemise.”

“Mu onu ütles mulle, et Samuel, sa pead selle mänguga tegelemise lõpetama ja õpingutele keskenduma, aga ma ei kuulanud teda. Seejärel põletati üks päev mu jalgpallisaapad ära! Kogu mu treeningvarustus ka, seega ei saanud ma enam (trenni) minna.”

Lõpuks kukkus aga nii välja, et tema väga agaralt mängimist keelanud ema oli see, kes Chukwuezele karjäärile tõuke andis.

“Ma lõpetasin mõneks ajaks mängimise ära, aga ühel hommikul ütles üks mu sõpradest, et on käimas katsed, kus valitakse mängijaid Portugali turniirile minemiseks,” meenutas Chukwueze, kes peab oma suurimaks iidoliks endist Bayerni ässa Arjen Robbernit.

“Ütlesin, et ma pole huvitatud, kuna teadsin, et mu perekond ei luba mul mängida. Ta ütles, et tuleb minu juurde ja anusin, et ta seda ei teeks. Ütlesin, et ta ei segaks mu und, aga ta tuli kuskil kella kuue paiku hommikul!”

“Mu ema – inimene, kellele ei meeldi jalgpall, kes ei tahtnud, et ma mängiks jalgpalli – oli inimene, kes läks uksele vastu!”

“Ta ajas mul sel hommikul üles, olin väga üllatunud. Ta ütles, et sõber tuli mulle järgi. Ütlesin talle, et ma ei kavatse minna, aga tema oli see, kes ütles, et peaksin oma saapad võtma ja minema. Olin väga üllatunud.”

“Inimene, kes mind jalgpalli juurest ära tõukas, saatis mind nendele katsetele. Ta ütles, et Jumal olevat talle öelnud: sa pead laskma sel poisil mängida. Mul on selle üle väga hea meel.”

Katsed toimusid Chukwueze sünnilinna Umuahia suurima jalgpalliakadeemia Diamond Football Academy juures ja seal olevat tal piisanud ainult mõneminutilisest etteastest, et treenerile muljet avaldada. Ta pääses meeskonda, oli Portugalis peetud turniiri parim väravakütt ja edasine on ajalugu.

Villarreali jõudis Chukwueze 2017. aastal, kui ta oli endale tähelepanu tõmmanud paar aastat varem peetud U17 vanuseklassi maailmameistrivõistlustel. Nigeeria võitis MM-tiitli ja Chukwueze valiti turniiri üheks parimaks mängijaks.

Kollase Allveelaeva särki on talendikas mängumees tänaseks kandnud 148 kohtumises, kus ta on jõudnud 23 värava ja 20 väravasööduni.

Kommenteeri
Reklaam

Värskeimad Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Jalgpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds