UEFA Konferentsi liiga võitis AS Roma

UEFA Konferentsi liiga avahooaja võitis AS Roma, kes alistas Albaania pealinnas Tiranas toimunud finaalis Nicolo Zaniolo esimese poolaja väravast hollandlaste Feyenoordi 1:0.

AS Romast sai esimene Itaalia võistkond alates hooajast 2009-10, kes on suutnud mõne eurosarja võita. Ühtlasi sai Jose Mourinhost esimene peatreener, kes on võitnud kõik kolm UEFA klubisarja.

Täismaja ehk 21 tuhande inimese ees toimunud finaal oli algusest peale pinget täis ja mõlema meeskonna poolehoidjad olid oma võistkonda häälekalt toetamas. Enne mängu suutsid mõlemad osapooled Tirana tänavatel juba paraku omavahel kaklema minna ja sekkuma pidi ka kohalik politsei.

Mängu esimese ja ainsa värava lõi 32. minutil Nicolo Zaniolo, kui suutis edukalt maha võtta Gianluca Mancini söödu ja selle vastaste väravavahist Bijlowist mööda suunata.

Teist poolaega alustas paremini Feyenoord ja esimese viie minutiga oli hollandlastel kaks korda värav lähedal. Esmalt sai AS Roma kaitsja Mancini hollandlaste löögile jala vahele, mille tulemusena pall posti tabas. Järgmisena tuli sekkuda itaallaste väravavahil Rui Patriciol, et Tyrell Malacia ohtlik kauglöök väravast välja hoida.

Feyenoord jätkas aktiivset rünnakutegevust, kuid väga ohtlikke momente rohkem ei tekkinud. Roma kaitses hästi ja südikalt nagu Jose Mourinho võistkondadele kohane. Lõpuvile kõlades võis AS Roma rõõmustama hakata, sest 1:0 võiduga krooniti nad Konferentsi liiga meistriks.