Tottenham alistas uskumatus mängus Ajaxi ning kohtub finaalis Liverpooliga

ajax vs spurs

Kui jalgpallisõbrad uskusid pärast üleeilset Liverpooli tagasituleku mängu, et sellist etendust annab aastaid oodata, siis nad eksisid. Tottenham Hotspur tegi eile midagi pea sama hullu, tulles võõrsil välja 0-2 kaotusseisust (kahe mängu peale kokku 0-3) ning alistades sõna otseses mõttes viimase rünnaku väravast Ajax 3-2 (3-3). Spursi võit tähendab seda, et 1. juunil kohtuvad finaalis kaks Inglismaa klubi.

Eilne kohtumine ei alanud Spursi jaoks mitte ühegi mõõdupuu järgi hästi. Juba 5. minutil vormistas Matthijs de Ligt seisuks 1-0. Edasist mängu käiku suutis Tottenham erinevalt paari omavahelisest kohtumisest enam-vähem kontrollida, kuid midagi eriliselt ohtliku vastaste väravale luua ei suudetud.

Hoopis Ajax oli see, kes Hakim Ziyechi väravast nõelas ning paari saatuse näiliselt ära otsustas. Poolajale mindigi kodumeeskonna 2-0 eduseisus.

Teisele poolajale tulid võõrustajad peale kui ümbersündinud meeskond. Nagu ka mitmes varajasemas mängu võttis Spursil enese käima saamine 45 minutit aega ning klubi võimete kohast mängu hakati näitama alles pärast pausi. 55.minutil kandis töö vilja ning Lucas Mouras lõi ühe tagasi. Kaua ei tulnud oodata ka teist – 4 minutit hiljem tegi sama mees seisuks 2-2. Nüüd vajas Tottenham ühte väravat veel, et paremate väravavahe juures finaali pääseda.

Kohtumise 6. lisaminutil ehk kohtumise viimasel rünnakul saadigi sellega hakkama. Kangelaseks tõusis ei keegi muu kui ka eelnevad 2 tabamust sepistanud Lucas Moura. Vaper ning ülimalt noore koosseisuga Ajax langes pärast uskumatut draamat viimasel sekundil.