Supervormis Lionel Messi särab Copa Americal

Oma koondisekarjääri jooksul veel suure tiitlita jäänud Lionel Messi on endast andmas kõik, et see sel suvel lõpuks ära tuleks. Argentina koondis on tema juhtimisel jõudnud Copa America poolfinaali.

Messi tegi ühe värava ja kahe sööduga suurepärase partii veerandfinaali 3:0 võidumängus Ecuadori üle ning ta on turniiril kokku olnud oma meeskonna kümnest väravast osaline kaheksa juures (neli tabamust ja neli väravasöötu).

Barcelona superstaaril on Brasiilias peetaval turniiril väravas osalemisi kogunenud kaks korda rohkem võrreldes järgmise parima mängijaga (Neymar).

Pärast suurepärast Ecuadori vastu löödud karistuslööki on Messi koondise eest olnud täpne 76 korda, mis jätab ta Pelele kuuluvast Lõuna-Ameerika rekordist vaid ühe kaugusele.

Ühe ajaloolise tähiseni on Messi Copa Americal juba jõudnud, sest temast sai alagrupiturniiri käigus Argentina rekordinternatsionaal. Kohtumine veerandfinaalis oli tema koondisekarjääri 149. mäng.

150. matš tuleb Messil poolfinaalis Colombia vastu. Teise finalisti selgitavad omavahel Brasiilia ja Peruu.