Saksamaa alistas viimases EM valikmängus Põhja-iirima 6-1

Serge Gnabry vs ireland

Kui ühes eilses viimases jalgpalli EM valikturniiri kohtumises jooksis Holland 5-0 üle Eestist, siis alagrupikaaslane Saksamaa kostitas sarnase saunaga Põhja-Iirimaad.

Viimased lõpetasid kvalifikatsiooniturniiri 13-punktiga ning jätkavad EM pääsme tagaajamist märtsis aset leidvas play-off turniiril, millest võtavad osa 16 Rahvuste Liigas õnnestunud meeskonda.

Õhtu algas Põhja-Iirlaste jaoks hästi, kuid edasipääsulootused juba minetanud meeskonna jaoks oli Michael Smith poolt 7. minutil löödud värav ka kohtumise ainsaks rõõmuhetkeks. Järgnes sakslaste pidu.

19. minutil Serge Gnabry viigistas ning 43. viis Leon Goretzka sakslased ette. Mõlemad mehed said teisel poolajal kirja veel vastavalt 2 ning 1 tabamust. Lisaks sai kohtumise üleminetutel jala valgeks ka Julian Brandt.

Sakslased kindlustasid üleolekuga alagrupi võidu hollandlaste ees. Järgmisena leiab EM valikturniiri raames aset 30. novembril toimuv alagruppide loosimine.