Real Madrid krooniti penaltiseeria abil Hispaania superkarika võitjaks

Saudi-Araabias selgus tänavune Hispaania jalgpalliliiga Superkarika võitja. 0:0 normaalajaga lõppenud kohtumine vajas lõpuks penaltiseeriat, kus olid kindlamad juba Real Madridi mängijad.

Kohtumise esimene poolaeg oli pingelisele finaalile omane – mõlemad meeskonnad erilisi riske ei võtnud ning väravavõimalusi üleliia ei tekkinud.

Teised poolajal domineeris kergelt kohtumist Real Madrid, kuid omad võimalused olid ka Atleticol. Hea partii tegi Reali väravavaht Courtois ning normaalaja lõpuks särasid tablool viiginumbrid 0:0.

Lisaajal oli taaskord natukene ohtlikum Real Madrid, kuid parima võimaluse sai 115. minutil Morata, kui oli väga lähedal pääsemisele väravavahiga silmitsi. Viimasel hetkel võttis aga Morata maha Valverde, kes teenis antud olukorra eest ka punase kaardi.

Viimased minutid pidas Real Madrid vähemuses vastu ning penaltiseerias piisas võiduks vaid neljast tabamusest, sest nii Saul kui Thomas suutsid oma penaltitel eksida.

Kohtumise parimaks mängijaks valiti punase kaardi teeninud Federico Valverde, kes ennast ohverdades tõenäoliselt päästis meeskonna kaotusest.

Zinedane jaoks oli see Real Madridiga üheksas finaal ning siiamaani on ta ka kõik need võitnud.