Prantsusmaa sai Rahvuste liiga mängus Belgia vastu hakkama ajaloolise comebackiga

Prantsusmaa jalgpallikoondis mängis end UEFA Rahvuste liigas Belgia vastu 3:2 võiduga Hispaania finaalivastaseks, pöörates esimest korda ajaloos ametlikus kohtumises avapoolaja kaheväravalise kaotusseisu võiduks.

Maailmameistrid sattusid plindrisse, kui Yannick Carrasco ja Romelu Lukaku mõlemad Kevin De Bruyne söötudest esimese poolaja lõpus kiirelt kaks väravat sepistasid, ent edu jäi Punaseid Kuradeid justkui uinutama.

Prantsusmaa tegi pärast kahvatut esimest 45 minutit palju parema teise poolaja ning sai selle eest tasustatud viimase pooltunni sees. Karim Benzema algatas comebacki 62. minutil, Kylian Mbappe, kellest sai 22 aasta ja 291 päeva vanuselt Prantsusmaa kõigi aegade noorim 50 kohtumiseni jõudnud mängija, viigistas penaltiga 69. minutil ning Theo Hernandez tõi 90. minuti tabamusega võidu.

“Olime poolajal kahe väravaga taga, aga suutsime väga muljetavaldavalt sellest välja tulla. Väljakul oli tegu nagu poksimatšiga. Tundsime, et mäng võib mõlemat pidi minna. Olime vaimselt väga tugevad,” rääkis pärast mängu Prantsusmaa kapten Hugo Lloris.

Viimati pööras Prantsusmaa mitmeväravalise poolaja kaotusseisu võiduks 2012. aastal Islandi vastu, aga siis oli tegu sõpruskohtumisega.

Ka 2018. aasta maailmameistrivõistluste poolfinaalis prantslastele alla jäänud Belgiat ootab ees järjekordne pronksimatš, kui pühapäeval mängitakse Itaaliaga.

Üliandekas rivistus ei suuda kuidagi oma potentsiaali karikavõiduks ega isegi finaali pääsuks vormida. Koondis mängis viimati mõne tiitli peale 1980. aasta Euroopa meistrivõistlustel.