Jälgi meid

Jalgpall

Musta mere torm lõpetas Türgis ligi 40 aastat kestnud tiitlipõua

Türgi jalgpallimeistrivõistluste võitjaks tuli üle pika aja Trabzonspor, kes suutis suurepärase hooajaga lõpetada lausa 38 aastat kestnud tiitlipõua.

Musta mere tormiks kutsutud meeskond kindlustas endale kulla 2:2 viigiga Antalyaspori üle, mis jättis edu teisel kohal oleva Fenerbahce ees kolm vooru enne hooaja lõppu üheksa punkti peale ja Istanbuli suurklubi ei saa kehvemate omavaheliste mängude tulemuste tõttu esimeseks tõusta.

Trabzonspori näol on tegu klubiga, kes 70ndatel Türgi jalgpallis võimutses ja kes oli varasemalt kuuekordseks riigi meistriks tulnud. Viimane tiitel pärines aga hooajast 1983/84. Pikka ootuse lõppedes täitus Senol Günesi staadioni väljak kiirelt meeskonna fännidega ja pidu jätkus Musta mere kaldal hommikuni.

Trabzonspor, kes tulnud ka üheksa korda Türgi karikavõitjaks, on kaotanud terve hooaja peale ainult kaks matši. Võite on 35 mängu peale tulnud 22.

Norra viikingi Alexander Sörlothi asemel on tänavu fännide ebajumalaks tõusnud taanlane Andreas Cornelius, kes meeskonna edusse panustanud 15 väravaga. Väga resultatiivselt on tegutsenud ka 33-aastane Nigeeria vanameister Anthony Nwakaeme, kes 27 liigamängu peale kogunud 11 väravat ja kümme väravasöötu.

Trabzonspori triumfi andis teiste seas tänavu panuse ka Slovakkia jalgpalli suurkuju ja Napoli legend Marek Hamšik. Treenerina tegi selle võimalikuks kohalik spetsialist Abdullah Avcı, kes alates 2020. aastast Põhja-Türgis töötamas.

Kommenteeri
Reklaam

Värskeimad Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Jalgpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds