Meistrite liiga võitis Real Madrid

Real Madrid võitis 14. Meistrite liiga tiitli ja kinnitas taaskord oma staatust Euroopa edukaima klubina selles sarjas. Vinicius Juniori teise poolaja väravast piisas 1:0 võiduks kuigi Jürgen Kloppi võistkond oli domineerivam pool.

Mäng jäi osaliselt platsiväliste sündmuste varju. Euroopa klubijalgpalli kõige olulisem mäng algas planeeritust 36 minutit hiljem, sest fännid ei saanud õigeks ajaks staadionile sisse.

UEFA tõi põhjuseks fännide hilise saabumise staadionile, kuid sotsiaalmeediasse postitatud pildid ja videod räägivad muud juttu. Fännid pidi tunde ootama suletud väravate taga, et staadioni territooriumile sisse pääseda. Fännide rahulolematuse vastu otsustas politsei võidelda pisargaasiga, mis fänne staadionile kiiremini paraku ei aidanud.

Mäng ise algas Liverpooli kerge domineerimisega ja tekitati ka väravavõimalusi, kuid mängu parimaks valitud Reali väravavaht Thibaut Courtois tegi suurepärase mängu. Alustuseks tõrjus belglane Salah lähilöögi ja 21. minuti fenomenaalse tõrje tagajärjel lõpetas Sadio Mane löök postis.

Karim Benzema oleks peaaegu Liverpooli ära karistanud raisatud võimaluste pärast, aga seekord videokohtunikud halastasid inglastele. Prantsuse ründajale vilistati suluseis kuigi pall tuli talle Fabinho jala pealt. Olukord vilistati ikkagi suluseisuks, sest Liverpooli poolkaitsja puude ei olnud tahtlik.

Mängu ainsa värava lõi Vinicius tunni möödudes, kui ta tagapostis ennetas Trent Alexander-Arnoldit ja pani Valverde tugevale söödule jala vastu.

Liverpool jätkas domineerimist ja tekitati ka häid võimalusi, kuid Courtois sai igale löögile käe või jala ette. Kõige parem võimalus oli 83. minutil Liverpooli esiründajal Salah, kuid ka tema ei suutnud väravavahist palli mööda saaata.

Real Madrid suutis Liverpooli survele vastu pidada (suuresti tänu Courtois suurepärasele mängule) ja Reali 14. Meistrite liiga tiitel oli tõsiasi. Sellega kinnitas Real on staatust Euroopa parima klubina, sest Meistrite liiga tiitlite arvult järgmine klubi on AC Milan, kellel on “kõigest” seitse tiitlit.