Liverpool ei suutnud Atletico kaitset lahti muukida ning teenis napi kaotuse

atletico vs liverpool

Atletico Madrid alistas eile aset leidnud Meistrite liiga veerandfinaalide avamängus Liverpooli koduväljakul 1-0.

Kodumeeskond läks kohtumist juhtima juba 4. minutil kui täpne oli Saul Niguez. Värav sündis segasest olukorrast Liverpooli karistusalast, kus Atletico õnnekombel Fabinho jala põrkest karistusalas palli sai ning värav oli tõsiasi.

Edasi kulges kohtumine põhiliselt Liverpooli taktikepi all, kuid midagi väga ohtlikku oli rakse luua, sest kodumeeskond vajus põhimõtteliselt täies ulatuses kaitsesse ning keskendus vasturünnakutele.

Üks neist rünnakutest olekski esimese poolaja keskel peaaegu vilja kandnud, kuid Alisson hoidis külalised ära halvimast ning blokeeris suurepärase tõrjega Alvaro Morata pealelöögi. Hoolimata 72-protsendilisest pallivaldamisest ei õnnestunud Liverpoolil esimese 45 minuti jooksul Atletico väravat ülimalt tõsiselt ohustada.

Teine poolaeg jätkus sarnases rütmis. Liverpooli valdas palli ning Atletico üritas nõelata kontrarünnakutega. 52. minutil oli Mo Salahil võimalus karistuslöögist mäng viigistada, kuid pall lendas egiptlase löögist napilt üle värava. Veel üks võimalus avanes 20 minutit enne mängu lõppu ka Liverpooli kaptenil Jordan Hendersonil, kuid ka tema ei suutnud keerulist võimalust tabamuseks vormistada.

Hoolimata sellest, et pall püsis enamiku mängust Jürgen Kloppi hoolealuste käes, oldi teise poolaja lõppedes sunnitud tõdema, et kordusmängule tuleb minna tagaajaja rollis ning ilma võõrsil löödud väravata.

Kohtumise kõrghetki saab järgi vaadata siit:

Teises eilses kohtumises alistas Dortmundi Borussia koduväljakul PSG 2-1. Saksa klubi poolt tegi mõlemal korral skoori ei keegi muu kui Erling Braut Håland. Pariisi eest oli täpne Neymar.