Liiga tihe mängugraafik? Real Madrid, Liverpool, Juventus, PSG ja Dortmund kaotasid kõik punkte

Palju tippklubide peatreenerid on tõstnud häält, et nende meeskonnad peavad taluma ebainimlikult tihedat mängugraafikut. Teisalt rõõmustavad tasemelt nõrgemad klubid, kellel on vähem mänge ja see annab neile hea võimaluse mentaalselt ja füüsiliselt kurnatud favoriitidele vastu hakata.

Laupäevane mängupäev oli hea näide, kuidas eurosarjad ja reisimine mõjutab mänguvormi. Lausa viis absoluutset tippklubi kaotasid koduliigas punkte. Kindlasti ei saa “väiksematelt” meeskondadelt midagi ära võtta, kuid siiski võib eeldada, et favoriitidele jätsid teatud jäle tihedad mängugraafikud.

Liverpool mängis 1:1 viiki Brightoniga. Seejuures viigistas Brighton 90+3 minuti penaltist, mille määras VAR. Liverpooli värava lõi Jota. Hetkel asuvad Jürgen Kloppi hoolealused esimesel kohal, kuid Tottenhamil, Chelseal ja Leicesteril on peetud mäng vähem ja võivad vooru lõpuks veel mööda tõusta.

PSG leppis 2:2 viiki Bordeauxiga. Poolajapausile mindi 2:1 eduseisus, kuid teisel poolajal lõid vastased ühe vastuseta värava.

Dortmund kaotas 1:2 Kölnile. Köln lõi esimesel poolajal kaks väravat ja suutis edu lõpuni hoida. Thorgan Hazard lõi 74. minutil Dortmundi auvärava, kuid enamaks ei oldud suutelised.

Juventus saavutas 1:1 viigi Beneventoga. Ronaldota mänginud Juventus läks küll kohtumist 1:0 juhtima, kuid lasi esimese poolaja lõpus viigistada. Itaalia valitseva meistri jaoks oli see juba viies viik üheksa vooru jooksul. Lisaks kaotas Itaalias punkte ka Atalanta, kes kaotas 0:2 Veronale.

Real Madrid kaotas 1:2 Alavesele. See tähendab, et liidritest jäädakse juba 6 punkti kaugusele.

Mõned tippklubid suutsid ka võidukad olla. Manchester City võitis 5:0 Burnleyt, Müncheni Bayern 3:1 Suttgarti, Inter 3:0 Sassuolot ja Atletico Madrid 1:0 Valenciat.