Levadia teekond eurosarjas algas täieliku katastroofiga

FCI Levadia kui valitsev Eesti meister alustas teisipäeva hilisõhtul oma teekonda eurosarjas. Islandil kohtuti sealse Vikinguri võistkonnaga ja vastu tuli võtta häbiväärne 6:1 kaotus.

Tegemist oli Meistrite liiga eel-eelringiga, kus Euroopa nelja kõige nõrgema klubijalgpalli tasemega riikide meistrid selgitavad välja ühe klubi, kes saab alustada päris Meistrite liiga eelringiga.

Islandil toimuva miniturniiri raames kohtusid ühes poolfinaalis Levadia ja Islandi meister Vikingur ning teises poolfinaalis olid vastamisi Andorra ja San Marino meistrid. Reedel toimuvas finaalis selgitavad võitja Islandi meister Vikingur ja Andorra meister Inter Club d’Escaldes.

Enne mängu peeti kergeks soosikuks Islandi meistrit, kuid ka Levadia võit ei tohtinuks olla väga suur üllatus. Levadia sõitis Islandile selge eesmärgiga mõlemad mängud iga hinna eest ära võita. Mäng algaski paljulubavalt, sest juba viiendal minutil teenis Robert Kirss penalti, mille Beglarishvili realiseeris.

Edasi läks kõik rappa, sest kõigest paar minutit hiljem islandlased viigistasid ja domineerisid mängu täielikult. Levadia ei saanud kuidagi islandlaste pressi alt minema ja eksiti palju. 27. minutil läks Vikingur juhtima ja poolaja viimastel sekunditel löödi veel üks värav.

Poolajaks polnud olukord veel täiesti lootusetu, sest kaks väravat oli vahe, kuid teist poolaega oli mängitud vaid neli minutit kui lasti endale lüüa järjekordne värav. See murdis Levadia vastupanu juba täielikult ja Vikinguril jagus väravavõimalusi ka kahekohaelise arvu värvate jaoks.