Jälgi meid

Jalgpall

Kas Marcelo Bielsa võtab järgmisena käsile Boliivia koondise?

Leeds Unitedi tuhast Premier League’i tõstnud Marcelo Bielsat seostatakse Boliivia koondise peatreeneri kohaga.

Eelmise kuu lõpus kehvade tulemuste tõttu Leedsi poolt vallandatud argentiinlast nähakse ideaalse treenerina, kelle all alustada uut MM-valiktsüklit.

“Me oleme olnud ühenduses, ma ei saa seda eitada,” sõnas Boliivia jalgpalliliidu president Fernando Costa olukorda kommenteerides. “Me pole temaga veel otse rääkinud, aga oleme sellele lähedal.”

“Tahame teda täielikult toetada. Me teame, et Boliivial on palju talendikaid mängijad ja koondis pole kaugel MM-ile jõudmisest.”

Costa maalib La Verde olukorrast üsna kena pildi, kuid tõe huvides tuleb lisada, et Boliivia on varem vaid kolm korda MM-finaalturniiril osalenud ja seitsmendat tsüklit järjest on koondis jäämas Lõuna-Ameerika nõrgimate sekka. FIFA edetabelis ollakse 76. kohal, Hiina ja Iisraeli vahel.

66-aastane Bielsa on tuntust kogunud erinevate klubide juures töötamisega, aga tal on varasem koondisejalgpalli kogemus samuti olemas – aastatel 1998-2004 juhendas ta oma kodumaa meeskonda ja aastatel 2007-11 Tšiilit.

Argentina tuli Bielsa tüürimisel 2004. aastal olümpiavõitjaks ja ta viis koondise ka Copa America finaali, kuid tema juhtimisel põrus meeskond pärast väga edukat valiktsüklit 2002. aasta MM-il, kus oma alagrupist edasi ei pääsetud.

Tšiiliga käis Bielsa 2010. aasta maailmameistrivõistlustel ja seal jäi koondis pidama kaheksandikfinaalis, kus tuli suur 0:3 kaotus Brasiilia vastu.

Boliiviat on viimased kolm aastat tüürinud 49-aastane venezuelalane Cesar Farias.

Kommenteeri
Reklaam

Värskeimad Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Jalgpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds