Kas maailma kalleimast väravavahist saab ikkagi asja? Kepa on tänavu olnud heas hoos

Stamford Bridge’i kohal seisab hetkel üks suur murepilv, kuna Chelsea jääb peagi ilma oma põhiväravavahist Edourard Mendyst, kes Aafrika Rahvuste karikaks liitumas Senegali koondisega. Ent Kepa Arrizabalaga paranenud mänguvorm annab lootust, et keeruline periood on võimalik valuta läbida.

2018. aastal Athletic Bilbaost väravavahi kohta maailmarekordilise summa 80 miljoni euro eest hangitud hispaanlane tegi Londonis üsna eduka debüüthooaja, kuid tema tase kukkus pärast seda kiirelt.

Hooajal 2019/20 tegutses Kepa väga ebaõnnestunult ja see pani Chelsea rahakoti avama, et hankida Mendy näol endale veel üks kallis puurivaht.

Näib, et kõva konkurendi saabumine on maailma kalleima väravavahi uuesti ree peale aidanud – Kepa on tänavu kuue mängu peale hoidnud kolm korda puuri puhtana ja parandanud ka teisi näitajaid.

Kui õnnetul 2019/20 hooajal oli 27-aastase väravavahi tõrjeprotsent ainult 58,3, siis tänavu on see püsinud 80 peal. Lisaks on Kepa expected goals näitaja kohaselt suutnud sel hooajal ära hoida 6,1 väravat rohkem kui ta oleks pidanud, samas kui kaks hooaega tagasi lasi ta sisse 8,9 väravat rohkem kui oleks pidanud.

“Ma olen superrahul. Vajame, et ta oleks just sellises vormis,” kiitis Chelsea peatreener Thomas Tuchel oma väravavahti pärast kolmapäevast Inglismaa liigakarikasarjas saavutatud 2:0 võitu Brentfordi üle. “Kepa mängis täna väga suurt rolli, eriti esimesel poolajal.”