Kas Holland jääb jälle MM-ilt eemale? Meeskond lasi Montenegro vastu kvalifitseerumise võimaluse peost

Suure šokina eelmisest MM-finaalturniirist eemale jäänud Hollandi jalgpallikoondis on hakanud tulega mängima ka 2022. aasta valiktsüklis. Meeskonna saatuse otsustab viimane mäng.

Hollandlastel oli võimalus enne viimase vooru mängu Norra vastu kõik selgeks teha, kui külla mindi Montenegrole, aga kvalifitseerumiseks vajalik võit jäi vaatamata 2:0 eduseisule võtmata.

Memphis Depayst sai Oranje eest enim penalteid (9) realiseerinud mängija ja ühtlasi 14 tabamusega koondise MM-valiksarja väravate rekordi omanik, aga tema kahele väravale vastasid montenegrolased enda omadega viimase kümne minuti sees.

Ilija Vukotic lõpetas 82. minutil kiirrünnaku ning Nikola Vujnovic tegi 86. minutil peaga dramaatilise viigivärava.

Hollandil jäi esimest korda pärast 2004. aasta EM-finaaliturniiri matši Tšehhi vastu 2:0 eduseisust ametlik punktimäng võitmata.

“Me peame sellega leppima,” ütles pärast mängu koondise peatreener Louis van Gaal. “Analüüsime mängu ja hakkame seejärel Norra peale mõtlema. Meil läks suur võimalus käest, aga oleme endiselt parimal positsioonil.”

Holland läheb viimasele voorule peale G-alagrupi liidrina, olles 20 punkti peal. Türgi on teisel kohal 18 silmaga ja edestab kolmandat positsiooni hoidvat Norrat väravate vahega, mis on ühe võrra parem.

Türklased kohtuvad viimases voorus võõrsil Montenegroga. Holland ja Norra lähevad vastamisi Rotterdamis De Kuipi staadionil, mis saab koroonaolukorra tõttu olema tühjade tribüünidega.

Hollandlastel jääb MM-pilet teenimata, kui Norrale kaotatakse ja Türgi oma mängu võidab.