Jälgi meid

Jalgpall

Jalgpallimaailma suurim laristaja: Manchester United on kümne aastaga mängijateturul üle miljardi euroga miinusesse jäänud

Rahvusvaheline spordiuuringute keskus (CIES) on välja tulnud järjekordse põneva uuringuga, mis näitab, et viimase kümne aasta peale on mängijateturul enim raha põletanud Manchester United.

CIES-i andmetel on United kümne aasta jooksul mängijaid ostnud 1,545 miljardi euro eest ja müünud neid samal ajal 470 miljoni eest ehk miinust on kogunenud 1,075 miljardi jagu.

Teistest on selgelt rohkem kulutanud kolm klubi. Unitedile järgneb linnarivaal Man City 984 miljoniga ja PSG 941 miljoniga.

Kümne suurima kulutaja seas on tervelt kuus Premier League’i klubi ja mõnevõrra üllatuslikult hoiavad tabelis kõrget kohta vastavalt 8. ja 9. positsioonil olevad Everton ja Aston Villa.

Premier League’is ringleb võrreldes teiste liigadega tohutult rohkem raha ja see on viinud ka olukorrani, kus 20 suurima kulutaja seas on lausa 14 Inglismaa klubi.

Kõige suurema kasumi on mängijateturul saavutanud Prantsusmaa meister Lille 349 miljoniga ning selle osas edestatakse liigakaaslast Lyoni (247) ja Itaalia klubi Genoat (200).

Otseselt ostudele on enim raha hakkama pannud City 1,699 miljardiga ja mängijate müümisest on suurima summa teeninud Chelsea 1,201 miljardiga.

Kommenteeri
Reklaam

Värskeimad Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Jalgpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds