Inglismaa koondise suurim kaotus koduväljakul 94 aasta jooksul

Gareth Southgate

Rahvuste liiga raames võõrustas Inglismaa koduväljakul Ungari koondist ja pidi vastu võtma 4:0 kaotuse. Inglismaa koondis polnud koduväljakul nii suurt kaotust tunnistama pidanud 94 aastat.

Kogu Rahvuste liiga suvine tsükkel ebaõnnestus Gareth Southgate’i meestel täielikult, sest nelja mänguga koguti vaid kaks punkti. See tähendab, et kaks vooru enne Rahvuste liiga alagrupifaasi lõppu ollakse neljandal ehk viimasel kohal, mis langetaks nad tase madalamale B-divisjoni.

17. minutil viis Roland Salli ungarlased juhtima ja kuigi inglased valdasid rohkem palli, siis midagi ohtlikku korraldada ei suudetud. 70. minutil ungarlased hoopis suurendasid oma eduseisu, kui taaskord oli täpne Sallai. Viimased 10 minutit läksid inglastel täielikult käest ära, sest 80. minutil lõi Zsolt Nagy kolmanda värava ja kaks minutit hiljem saadeti punase kaardiga väljakult ära John Stones. Lõppskoori vormistas Daniel Gazdag 89. minutil.

Koduväljakul saadud 4:0 kaotus oli suurim alates 1928. aasta märtsist, kui kaotati Šotimaale 5:1. Samuti polnud Inglismaa kunagi saanud koduväljakul neljaväravalist kaotust ilma ise ühtegi väravat löömata.