Inglismaa kaitseliin näitab EM-il ajaloolisi numbreid

Inglismaa jalgpallikoondis liikus kerge 4:0 võiduga Ukraina üle Euroopa meistrivõistlustel poolfinaali ja jõudis koos sellega mitme ajaloolise saavutuseni.

Kaitses suurepärase turniiri teinud inglased hoidsid asjad oma värava all taas suurepäraselt korras, kui lasid Ukrainal teha vaid kaks raamidesse läinud üritust ning koondis jõudis esmakordselt seitsme nullimänguni. Kokku on Inglismaa puur puhtana püsinud 662 minutit.

Hästi töötava kaitse selja taga naudib mängimist väravavaht Jordan Pickford, kellel EM-il kogunenud viis puhast paberit. Mitte ükski teine puurilukk pole ühe EM-finaalturniiri käigus neid endale rohkem kirja saanud. Viieni on varasemalt jõudnud veel Iker Casillas, kes aitas 2012. aastal Hispaanial võidutseda.

Lisaks kaitsele tehti laupäeval ajalugu ka rünnakuga, sest veerandfinaali lõppskoor tähistab Inglismaa suurimat võitu Euroopa meistrivõistlustel.