Fulham kindlustas Championshipi tiitli

Aleksandar Mitrovic

Fulham krooniti lõpuks Inglismaa tugevuselt teise liiga Championshipi meistriks pärast Luton Towni alistamist 7:0. Marco Silva juhendatav meeskond veetis suurema osa hooajast tabeli tipus ja pääs Premier League’i kindlustati juba 19. aprillil.

Tiitli tähistamist tuli siiski oodata mõnda aega, sest võistkond oli võitnud viimasest viiest mängust ainult ühe. See tähendas kõrgendatud pinget esmaspäevasele mängule vastu minnes, kuid tõsist vastupanu siiski ei osutatud. 29. minutil viis Tom Cairney Fulhami juhtima ja rohkem enam tagasi ei vaadatud. Kenny Tete lisas teise värava enne poolajavilet ning pärast vaheaega said värava kirja veel Fabio Carvalho, Aleksandar Mitrovic (kaks korda), Bobby Decordova-Reid ja Jean Michael Seri.

Koos suureskoorilise võiduga jõudis ka Fulhami löödud väravate arv kolmekohalise numbrini. 45 mänguga on löödud kokku 106 väravat.

Championshipi selle hooaja suurim staar on olnud kahtlemata Fulhami serblasest ründaja Aleksandr Mitrovic, kes on löönud 43 mänguga tervelt 43 väravat. Lisaks on 27-aastasel ründajal kirjas 7 väravasöötu ning Balkani natuurist annab märku 10 kollast kaarti.