Euroopa Liiga finaalis 2 Inglismaa meeskonda

Nii nagu Meistrite Liigaski näeme 29. mail Euroopa Liiga finaalis Inglismaa meeskondade vastasseisu. Viimasesse ringi jõudsid nii Arsenal kui Chelsea. Esimene alistas kordusmängus võõrsil 4-2 Valencia ning teine jõudis eesmärgini pärast 1-1 viigiga lõppenud normaalaega penaltitega.

Tänu esimese kohtumise (mis samuti 1-1 lõppes) võõrsil löödud väravale oli Chelsea`l oli Frankfurdi Eintrachti vastu eelis. 28. minutil mindigi Ruben Loftus-Cheeki väravarast ka teist mängu 1-0 juhtima. Sellest, aga võiduks ei piisanud, sest praeguseks hetkeks juba Real Madridiga käed löönud, Luka Jovic viigistas teise poolaja alguses seisu.

Tulenevalt sellest, et rohkem väravaid ei sündinud läks mäng penaltiseeriale. Kuigi Cesar Azpilicueta eksis teise lööjana ning kodumeeskond jäi tagaajaja rolli, siis võõrustajate väravavahi Kepa Arrizabalaga tõrjed 4. ning 5. löögi puhul aitasid finaali siiski Chelsea. Eintrachti poolelt eksisid Martin Hinteregger ning Goncalo Palencia.

Arsenal kruiisis poolfinaalist edasi natukene lihtsamall viisil. Pärast kodus saadud 3-1 võitu, oldi vastastest paremad ka võõrsil. Seekord tulemusega 4-2. Mäng algas Valencia jaoks hästi, sest juba 11. minutil mindi Gameiro väravast ette. Pierre-Emerick Aubameyang ei lasknud neil oma töö vilju kaua nautida ning viigistas seisu loetud minutid hiljem.

Alexandre Lacazette oli meheks, kes Arsenali teise poolaja alguses ette viis ning kuigi Gameirol õnnestus taas seis viigistada, siis lõppsõna jäi Pierre-Emerick Aubameyangile, kes järgneva kahe väravaga kübaratriki vormistas.

Euroopa Liiga finaal peetakse 29. mail Bakuus.