Jälgi meid

Jalgpall

Cristiano Ronaldo 109: Portugali äss on väravatega enim kurvastanud Leedu ja Rootsi koondiseid, Eesti jagab edetabelis 8. kohta

Cristiano Ronaldo jõudis jalgpalli Euroopa meistrivõistlustel Portugali 2:2 viigimängus Prantsusmaaga oma koondisekarjääri 109. tabamuseni, millega kordab ta kõigi aegade rekordit meeste jalgpallis. Suur lammutustöö on käinud tal Balti riikide vastu.

Ronaldo on enim väravaid (7) Portugali eest löönud Leedu ja Rootsi vastu ning talle on meeldinud mängida ka Läti ja Eestiga. Lätlased on pidanud viis Ronaldo poolt löödud palli väravast välja võtma ning meie koondis neli tükki.

Eesti jagab Ronaldole lastud väravate osas edetabeli 8. kohta Fääri saarte ja Hollandiga.

Hämmastavalt pika koondisekarjääri teinud Ronaldo sai oma esimese värava Portugali eest kirja 2004. aasta Euroopa meistrivõistlustel Kreeka vastu. Kokku on tal koos tänavuse viiega EM-idelt kirjas 14 tabamust.

Euroopa meistrivõistluste valikturniiril on Ronaldo jõudnud 31 tabamuseni ning sama palju on ta löönud ka MM-valiksarjas. Maailmameistrivõistluste finaalturniiridel on temalt tulnud seitse väravat.

Sõpruskohtumistes on Ronaldo löönud 19 tükki ning tema nimel on veel viis Rahvuste liiga väravat ja kaks kolli Maailmajagude karikaturniirilt.

Kokku on 36-aastane väravamasin sahistanud 44 erineva rahvuskoondise vastu, mis märgib loomulikult veel ühte rekordit.

  • 7 – Leedu, Rootsi
  • 6 – Andorra, Ungari, Luksemburg
  • 5 – Armeenia, Läti
  • 4 – Eesti, Fääri saared, Holland
  • 3 – Belgia, Taani, Põhja-Iirimaa, Venemaa, Hispaania, Šveits
  • 2 – Aserbaidžaan, Bosnia ja Hertsegoviina, Kamerun, Küpros, Tšehhi, Egiptus, Prantsusmaa, Kasahstan, Saudi Araabia
  • 1 – Argentina, Horvaatia, Ecuador, Soome, Saksamaa, Ghana, Kreeka, Island, Iraan, Iisrael, Maroko, Uus-Meremaa, Põhja-Korea, Panama, Poola, Serbia, Slovakkia, Ukraina, Wales

Kommenteeri
Reklaam

Värskeimad Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Jalgpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds