Copa America dramaatilises finaalis krooniti meistriks Brasiilia

Brasiilia alistas Copa America finaalis tulemusega 3:1 Peruu.

Kodumeeskond haaras initsiatiivi kohe esimestest mänguminutitest peale ning asus juba 15-ndal minutil Evertoni väravast 1:0 juhtima. Seejärel aktiviseerus ka Peruu ning 44-ndal minutil teeniti läbi õnneliku olukorra penalti, millest mänguseis viigistati. Vaid loetud minutid hiljem jõudis aga Brasiilia taas sihile ja Gabriel Jesuse värav poolaja viimasel minutil tegi seisuks 2:1.

Teine poolaeg algas väga võitluslikult ning mõlemapoolsete võimalustega. 70-ndal minutil teenis oma kohtumise teise kollase kaardi Gabriel Jesus ja jättis Brasiilia vähemusse. Sellest sai Peruu kõvasti indu juurde, kuid viigiväravani enam ei jõutud ning mängu lõpus määrati hoopis penalti kodumeeskonna kasuks, mille Richarlison ka realiseeris.

Pingelises kohtumises jagati välja ühe punase kaardi kõrval ka lausa seitse kollast kaarti.

Brasiilia jaoks oli see üheksas kord võita Copa America tiitel, seejuures on võidetud kõik viis kodust turniiri. Järgmine Lõuna-Ameerika meistrivõistluste turniir toimub juba tuleval aastal. Seda korraldavad Argentina ja Kolumbia.