Arvulises ülekaalus mänginud Eesti koondisele sai saatuslikuks teine poolaeg

Eesti jalgpallikoondis pidas oma viimase EM-valiktsükli kodukohtumise neljakordse maailmameistri Saksamaa vastu. Üle 12 000-e pealtvaataja oli tunnistajaks kohtumisele, mis pakkus kahetisi emotsioone – anti suurepärane võimalus teha Eesti jalgpalli ajalugu ja napsata Saksamaalt punkte, lõpuks tuli aga siiski vastu võtta 0:3 kaotus.

Nagu arvata võis, siis haaras mängu esimestest sekunditest peale initsiatiivi enda kätte Saksamaa. Esimese kümne minuti jooksul veel häid väravavõimalusi tekitada ei suudetud. Kaardid löödi sassi 14-ndal minutil, kui Emre Can teenis Frank Liivaku mahaniitmise eest punase kaardi ja Saksamaa koondis jäi vähemusse.

Mängupilti see sündmus väga ei muutnud. Saksamaa jätkas palliga mängimist ning Eesti seisis kaitses. Siiski tekkisid mängu edenedes ka Eesti meeskonnal pool-võimalusi. Parim neist Konstantin Vassiljevil, kes sai sooritada äärelt tulnud tsenderduse järel otse õhust pealelöögi, kuid ei tabanud palli piisavalt hästi ja löögil ei olnud tugevust. Esimene poolaeg 0:0.

Teine poolaeg jätkus Sakslaste domineerimisega, kuid ka Eesti julges aktiivsemalt rünnakule lülituda. 51. minutil said lõpuks külalised oma tahtmise, kui kauglöögi lõi Eesti väravavõrku Gündogan. Sama mees tegi skoori ka kuus minutit hiljem, kui realiseeris Marco Reusi kannasöödu.

Peale kaotusseisu jäämis hakkas Eesti koondis veel rohkem riske võtma, kuid auväravat siiski lüüa ei suudetud. Hoopis Saksamaa sai kätte kolmanda, kui Baranov andis liiga palju vabadust Timo Wernerile, kes spurtis kaitseliini selja taha ning lõi lõpuks osavalt palli väravasse. See jäi ka kohtumise viimaseks väravaks.

Eestil on enne viimast vooru üks punkt ja alagrupis hoitakse viimast kohta. Saksamaal on koos 15 punkti ning jagatakse Hollandiga esimest kohta.

Eesti jalgpallikoondise järgmine kohtumine leiab aset 14. novembril, kui peetakse sõpruskohtumine Ukrainaga.