Arsenal alistas Euroopa Liigas Valencia, Chelsea tegi Eintracht Frankfurtiga viigi

aubemayang celebrate

Arsenal jäi Euroopa Liiga poolfinaali esimeses kohtumises, pärast küll Mouctar Diakhaby väravat küll 0-1 kaotussisu, kuid tänu Alexandre Lacazette`i kahele ning Pierre-Emerick Aubameyan ühele tabamusele võeti koduväljakul peetud mängus oluline võit. Tänu väärtuslikule võõrsil löödud väravale säilivad siiski ka Valencial võimalused siit paarist edasi minna,

Valencia alustas mängu hästi ning läks kohtumist juhtima juba 11. mänguminutil. Selle peale Arsenal elavnes ning juba 25. minutiks oli seisuks 2-1 võõrustajate kasuks. Kolmas tabamus sündis kohtumise viimasel minutil ning vormistas mängu lõpptulemuseks 3-1. Üldiselt olid ründavamaks pooleks külalised. Tehti nii rohkem pealelööke (15 vs 10) ning vallati enam palli (58,2 vs 41,8).

Chelsea`l vähetuntuma vastase vastu võitu võtta ei õnnestunud. Saksamaal toimunud mängus jäeti sarnaselt Arsenalile kaotusseisu kui 23. minutil skooris võõrustajate poolt, tõenäoliselt järgmise üleminekuakna üks kuumimaid nimesi, Luka Jovic.

Esimese poolaja viimasel minutil suutis Pedro külalised tagasi mängu tuua ning kindlustas Chelse`le väärtusliku võõrsil löödud värava. Rohkem kumbki meeskond sihile ei jõudnud ning mäng lõppes 1-1.

Poolfinaalide korduskohtumised peetakse järgmise nädala neljapäeval.