Argentina alistas La Finalissima raames Itaalia

Euroopa meister ja Lõuna-Ameerika meister kohtuvad omavahel La Finalissima raames ja seekordses heitluses läksid vastamisi Euro 2020 võitja Itaalia ja Copa America 2021 võitja Argentina.

Inglismaal Wembley staadionil toimunud kohtumise võitis skooriga 3:0 Argentina. Mängu parim oli kahtlemata Argentina kapten ja Paris Saint-Germaini staar Lionel Messi, kes lisaks üleüldisele heale mängule tegi ära eeltöö ka kahele Argentina väravale. Väravad said enda nimele Lautaro Martinez, Angel Di Maria ja Paulo Dybala.

Lionel Scaloni juhendatav võistkond juhtis juba poolajaks 2:0, kui Messi tegi eeltöö Interi ründaja Lautaro Martineze väravale ja avapoolaja lisaminutitel kahekordistas eduseisu Angel Di Maria. Oma teise väravasöödu sai Messi kirja mängu viimastel minutitel, kui Paulo Dybala vormistas lõppseisuks 3:0.

La Finalissimaga sai läbi ka Itaalia koondise tugitala Giorgio Chiellini karjäär rahvuskoondises. Keskkaitsja nimele kogunes 117 mängu ja kirkaimaks saavutuseks jäi eelmisel suvel võidetud Euroopa meistritiitel.