AC Milan tuli esimest korda 11 aasta jooksul Itaalia meistriks

AC Milan kindlustas hooaja viimases voorus endale meistritiitli linnarivaal Interi ees. Enne viimast vooru oli vahe kaks punkti ja AC Milanil oli vaja tiitli võitmiseks kindlasti võitu.

Sassuolo vastu tehti asjad kiiresti selgeks ja juba 36 minuti möödudes juhtis AC Milan 3:0. Sellega oli tiitel ka juba sisuliselt otsustatud. Tänu tugevale teisele poolajale võitis ka Inter oma mängu Sampdoria vastu, kuid tiitli osas see enam midagi otsustanud.

Mäng oleks võinud kindlasti palju närvilisemaks muutuda, kuid Olivier Giroud kaks väravat Rafael Leao söötudest rahustasid maha nii AC Milani poolehoidjad kui ka ilmselt mängijad ise. Eesimese poolaja lõpus lisas Franck Kessie veel ühe värava ja nii oligi poolajaks Itaalia meistritiitli saatus sisuliselt otsustatud.

AC Milani viimasest tiitlivõidust on möödas 11 aastat ja vahepealne aeg on olnud klubi jaoks tormiline nii väljakul kui ka selle kõrval. Euroopast jäädi eemale mitu aastat ja hooajal 2014-15 jäädi liigas lausa kümnendaks.

Peatreener Stefani Pioli käe all on võistkond tasapisi kõrgemale tõusnud. Sel hooajal osaleti esimest korda Meistrite liigas alates hooajast 2013-14 ja nüüd võideti klubi 19. Serie A meistritiitel.