Aafrika rahvaste karika võitis Alžeeria

Aafrika meistrivõistluste finaalis kohtusid Alžeeria ja Senegal. Nagu ka omavahelises alagrupikohtumises, jäi taaskord peale Alžeeria tulemusega 1:0.

Alžeeria lõi võiduvärava juba kohtumise teisel minutil. Baghdad Bounedjah tõusis palliga Senegali karistusala lähistele. Seejärel sooritas pealelöögi, mis võttis vastaste kaitsjast õnneliku puute ning lõpetas oma teekonna Senegali väravavõrgus.

Peale väravat hakkas mängu täielikult domineerima Senegal ning teisel poolajal määras kohtunik nende kasuks ka penalti. VAR aga oli teist meelt ning tühistas selle.

Kokkuvõttes tegi Alžeeria kaitse väga head tööd ning suudeti täielikult nullida ka Senegali tähtmängija Sadio Mane. Rünnakul oldi kahvatud, kuid seekord piisas vaid ühest pealelöögist raamidesse, et võit koju tuua.

Alžeeria jaoks on tegemist teise Aafrika meistrivõistluste tiitliga.