Ennustusvihjed

TalTech/OPTIBET vs Tartu Ülikool Maks & Moorits ennustusvihjed

Eesti Korvpalli meistriliigas on käes poolfinaalide otsustavad mängud. Kas TalTech/OPTIBET suudab koduväljakul seeriasse veel tagasi tulla või võtab Tartu Ülikooli meeskond seerias kuiva 3:0 võidu?

TalTech/OPTIBET vs TÜ Maks & Moorits

Reede, 13. mai 2022
Algab: 18.00
Ülekanne: Delfi TV & Inspira

TÜ Maks & Moorits võidab (1,55 @ Coolbet)

TalTech/OPTIBET võidab 1. poolaja (2,28 @ Coolbet)
PANUSTA SIIN

Statistikanurk:

• Tartu Ülikooli tagamängija Braxton Huggins on play-offides visanud keskmiselt 23 punkti mängus.
  • TalTech/OPTIBET tagamängija Brandon Childress on play-offides visanud keskmiselt 22 punkti mängus.
  • Sel hooajal on need kaks võistkonda kohtunud erinevate võistlussarjade peale kokku 6 korda ja mõlemad on võitnud 3 mängu.

Põhiturniiri lõpetas TalTech teisena ja play-offide esimeses seerias mindi vastamisi Tallinna Kaleviga. Seeria võideti 3:1, kuid mängupilt oli kõige muud kui veenev. Kalle Klandorfi hobiprojekt osutas professionaalidele kõva vastupanu ja kokkuvõttes oli ülikooli võistkonnal õnne, et seeria otsustamine otsustavale viiendale mängule ei läinud.

Peatreener Alar Varraku sõnul on tema võistkond läbi hooaja olnud üks stabiilsemaid võistkondi liigas, kuid play-offideks on jõud natuke raugemas. Hooaja keskel jäädi ilma kahest võtmemängijast, kui Sten-Timmu Sokk lahkus Kreeka esiliigasse ja Mikk Jurkatamm Itaalia kõrgliigasse. Asemele toodi ameeriklane Brandon Childress, kes on olnud korralik skoorimasin ja tekitanud piisavalt teravust, et TalTechi viskajatel tekiks vabu viskevõimalusi.

Nii seerias Tallinna Kalevi vastu kui ka käimasolevas seerias on nõrgimaks lüliks osutunud oodatult korvialune ala, kus Varrakul pole liiga palju käike kasutada. Põhilise korvialuse jõu moodustavad selle jaoks alamõõdulised Oliver Metsalu, Toomas Raadik ja Indrek Kajupank.

Tartu Ülikool Maks & Moorits alustas hooaega kohutavalt ja see tipnes uue peatreeneri toomisega. Kohe mängumootorit käima ei saadud, kuid ajapikku on Nikolajs Mazurs oma treenerikvaliteeti näidanud. Ette on näidata ikkagi karikafinaalis saadud võit BC Kalev/Cramo üle ja Eesti-Läti liigas pääseti tänu lõpuspurdile play-offi, kus näidati Riia VEF-ile hambaid.

Eesti Meistriliiga veerandfinaalseerias mindi vastamisi kõrgema asetusega Viimsi võistkonnaga. Väga haaravaks kujunenud paarist väljus võitjana Tartu klubi 3:1. Määravaks sai Tartu pikem pink ja värskus, sest kogenud ja lühikese pingiga Viimsi näitas hooaja lõpus kustumise märke. Eesti-Läti Final Fouril panid Viimsi kogenud mängijad kõik lauale ja tundub, et Eesti liiga play-offiks enam jõudu lihtsalt ei jäänud.

Poolfinaalseeria esimesed kaks mängu on läinud võrdlemisi sarnase stsenaariumi järgi. Tasavägiselt alanud mängu on Tartu Ülikool teisel ja kolmandal veerandil enda kasuks pööranud ja viimasel veerandil Tallinna võistkond väga ohtlikuks pole enam muutunud.

Tartu Ülikool on mõlemas mängus suutnud kaitses TalTechi viskajad suuremas osas kinni võtta ja ründes on toetatud suuresti ameeriklase Braxton Hugginsi peale. Esimeses mängus viskas tagamängija küll ainult 13 punkti, kuid tema teravus võtab TalTechi kaitselt nii palju tähelepanu, et kaasmängijatele avab see rohkelt võimalusi. Teises mängus sai Huggins juba ise püssi paukuma ja kogus 32 punkti.

Esimene panus – Tartu Ülikool Maks & Moorits võidab. Hetkel on äärmiselt raske näha, kust võiks tulla seerias pööre. Tartu kontrollib mängu kaitses ja päris palju kaugvisetele lootev TalTech ei saa kuidagi ründes asju sujuma. Ründes on Tartu Ülikoolil samuti kõik paigas – tagaliinis toimetab edukalt Huggins koos Rosenthali ja Kovliariga ning korvi all suudetakse oma pikkusega samuti palju peavalu TalTechile tekitada.

Teine panus – TalTech/OPTIBET võidab 1. poolaja. Senises kahes mängus on TalTech alustanud hästi, kuid mängu jooksul on Tartu Ülikooli võistkond lihtsalt süsteemselt oma paremuse maksma pannud. Kuna kaotus tähendaks terve seeria kaotust, siis võib eeldada, et TalTech peab seekord hambad ristis vähemalt poolajani vastu. Samas keeruline näha, et nad terve mängu suudaksid vastu pidada Tartu vastu.

Meie valikud:

• Tartu Ülikool Maks & Moorits võidab (1,55 @ Coolbet)
  • TalTech/OPTIBET võidab 1. poolaja (2,28 @ Coolbet)

Tee oma ennustus, kasutades eksklusiivselt 50€ väärtuses spordimees.ee riskivaba pakkumist ning kaotuse korral saad oma raha tagasi. Kui teed panuse meie esimesele vihjele, pistad võidu korral tasku tervelt 78€!

Alustamiseks vajuta siia või allolevale nupule.

VÕTA RISKIVABA PANUS SIIT

Coolbeti konto avamine – isegi telefoniga! – võtab aega kõigest 30 sekundit!

Meie analüüsid ning ennustused on kirjutatud parimal meile saadaoleval võimalikul moel, kuid me ei garanteeri võitvaid panused. Palun panustage vastutustundlikult ning ainult rahaga, mida olete valmis kaotama.