Tennis

Wimbledoni meeste finaal kujunes eepiliseks matšiks, naistest võidutses Simona Halep

Aasta kolmas suure slämmi turniir Wimbledon on lõppenud ja tiitlid jagatud.

Naiste finaal Serena Williamsi ja Simona Halepi vahel kujunes ootamatult ühekülgseks. Enne kohtumist pigem autsaideri rollis olnud Halep võttis väga kindla 2-0(6-2;6;2) võidu. Kogu kohtumine kestis vaid 56 minutit. Rumeenlannale oli see esimeseks Wimbledoni tiitliks.

Meeste finaal kujunes aga oodatult tasavägiseks ja pingeliseks. Esmalt võitis Novak Djokovic kiires lõppmängus esimese seti 7:6(7:5), seejärel näitas aga võimu Roger Federer ja võitis teise seti lausa 6:1. Kolmas sett kiires lõppmängus taas Djokovicile 7:6(7:4). Šveitslane sellega oma viimast sõna veel öelnud ei olnud ja neljanda seti 6:4 võiduga viis kohtumise viiendasse setti.

Viimases ja otsustavas setis suutis maailma esireket seisul 3:2 Federeri servigeimi murda ja minna 4:2 juhtima. Šveitslane vastas kohe samuti murdega ning seejärel hoidsid mõlemad tennisistid oma servigeime eeskujulikult ja jõudsid seisuni 6:6.

Kuna Wimbledonis viiendas otsustavas setis enam kiiret lõppmängu ei ole(kuni seisuni geimid 12-12), siis jätkasid tennisistid kordamööda servigeimide mängimist ja võitmiseks oli vaja saavutada vähemalt kahegeimiline edu.

Esimesene murdis vastase servigeimi Federer ja hakkas seejärel tiitlile servima. Šveitslane jõudis ka kahe matšpallini, kuid imelisel kombel teenis Djokovic seejärel neli punkti järjest ning tema murre viigistas seisu 8:8-le.

Kuna rohkem murdeid kumbki tennisist enne 12:12 seisu saabumist teha ei suutnud, läks matš kiiresse lõppmängu. Seal näitas kindlamat närvi maailma esireket Novak Djokovic võttes lõppmängu 7:3 ja kogu matši 3:2 võidu. Kohtumine kestis kokku viis tundi.

Serblasele oli see viiendaks Wimbledoni tiitliks, enim on neid jätkuvalt Roger Federeril – 8 tükki.