Jälgi meid

Tennis

Roger Federerist saab esimene tennisist, kes ületab sissetulekutega miljardi piiri

Roger Federer on viimase aasta ehk vahemiku 2019. juuni kuni 2020. juuni maailma enim teeninud sportlane. Lähiajal liitub ta ka märgilise klubiga, kuhu varem on jõudnud vaid üksikud sportlased.

Business Insideri´i andmetel saab Federerist selle aasta jooksul esimene tennise miljardär. Selle saavutusega liitub ta nimeka seltskonnaga, kus hetkel on Michael Jordan, Tiger Woods, Floyd Mayweather ja viimasena ka Cristiano Ronaldo.

Šveitsi tennisist on teeninud viimase 12 kuuga 106.3 miljonit dollarit jättes selja taha sellised mehed nagu Ronaldo, Messi, Neymar ja Lebron James. Kuidas vanameister sellega hakkama sai? Vastus on lihtne – tulusad sponsorlepingud.

38-aastane Federer sõlmis peale Nikest lahkumist lepingu Uniqloga. Lepingu pikkuseks on 10 aastat ja 300 miljonit dollarit. Lisaks sellele on mehel kehtivad lepingud ka Barilla, Mercedes-Benzi, Rolexi ja veel mitme tuntud brändiga.

Hetkeseisuga on šveitslasel sissetulekuid umbes 900 miljonit dollarit ja enne järgmist aastat on oodata lisaks veel 200 miljonit dollarit. Federer on sponsorite jaoks väga ahvatlev sportlane, sest teda tuntakse kui spordiikooni. Lisaks on tegemist abikaasa ja nelja lapse isaga.

Maailma edetabelis on Federer langenud neljandaks, kuid võib kindel olla, et vanameister näitab veel järgmistel aastatel tasemel mängu ning ei anna noortematele konkurentidele midagi lihtsalt kätte.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Tennis

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds