Jälgi meid

Tennis

Rafael Nadal selgitas enda kuulsate rutiinide põhjuseid

Rafael Nadali tuntakse peale suurepäraste tenniseoskuste ka omapäraste rutiinide järgi. Paljude jaoks võivad mõned neist olla natukene kummalised, teiste jaoks kuuluvad need Nadali isiksuse juurde ja nad ei lase ennast sellest häirida.

“Inimloomus vajab samade asjade kordamiseks rutiini ja turvatunnet. Minu rutiin enne igat tennisematši ja isegi servi on täpselt sama. See annab meelerahu ja enesekindluse, et kõik on minu kontrolli all või vähemalt teen kõik endast oleneva, et nii oleks.” selgitab hispaanlane enda mõtteviisi.

“Mõni nimetab seda kõike ebausuks, kuid see ei ole tegelikult nii. Kui see oleks ebausk, miks ma siis seda teen ka kohtumistes, mille ma lõpuks kaotanud olen. See on lihtsalt minu viis keskenduda matšile ning puhastuda segavatest mõtetest. Kui ma neid asju teen, tähendab, et olen keskenunud.”

Rafael Nadali kuulsaimad rutiinid on veepudelite täpne asetus väljaku ja istumispingi suhtes, valgete joonte vältimine ning juuste ja pükste sättimine enne servi.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Tennis

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds