Jälgi meid

WRC

Citroën lubab MM sarjast lahkuda kui sarja reeglites muudatusi ei teha

citröen wrc 2019

Autoexpress.co kirjutab, et juhul kui selget suunda autode elektriliseks muutmiseks ei toimu, siis pärast 2020. aastat kavatseb Prantsusmaa autotootja pika ajalooga WRC meeskonna tegevuse lõpetada.

Citroën on võitnud Sebastien Loebiga WRC tiitli 9- korral ning loodab seda teha ka käesoleval hooajal kui nende esisõitjaks on Sebastian Ogier.

Citroeni tegevjuht Linda Jackson andis intervjuus mõista, et kui lähitulevikus reeglites muudatusi ei tehta ning vähimatki muutust elektrijõul liikuvate masinate poole ei tule, siis ollakse valmis sarjast lahkuma.

“Kõik on muutumas ning autotootjana ei saa me toetada midagi, mis ei lähe kaasa muudatustega ühiskonnas. Rääkides aastatest 2021 ning 2022, siis näeme hetkel kõvasti vaeva, et oma igapäevaautosid selleks ajaks keskkonnasõbralikumaks muuta. Minu jaoks on raske osaleda kuskil, mis ei võta arvesse ühiskonnas toimuvat,” ütles Linda Jackson Autoexpress.co-le antud intervjuus.

FIA on hetkel küll kaalumas mingit moodi elektrijõul liikuvaid autosi sarja sisse tuua, kuid seda mitte varem kui aastal 2021. Nimelt just siis aeguvad hetkel kasutatavad reeglid. See omakorda tähendaks seda, et näeksime tõenäoliselt vähemalt ühte WRC hooaega, kus Citroen osa ei võtaks.

WRC Mehhiko ralli algab neljapäeva öösel vastu reedet, algusega kell 04:00.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist WRC

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds