Jälgi meid

Korvpall

Võidukas Giannis Antetokounmpo saatis supertiimide suunas kriitikanoole

Milwaukee Bucksi NBA meistritiitlini aidanud Giannis Antetokounmpo tegi pärast Phoenix Sunsi üle saavutatud triumfi terava torke supertiimide suunas, mis hakanud liiga tipus valitsema.

NBA-s on saanud tavaks superstaaride kogunemine ühte meeskonda, et koos lõpuks Larry O’Brieni karikani jõuda ning nii-öelda tavameeskondadele on jäänud vaid mängurõõm. Ent kreeklane tõestas tänavu, et saab ka teisiti, ja tema muudmoodi ei soovinudki võita.

“On lihtne minna kuhugi ja võita meistritiitel koos kellegi teisega. See on lihtne. Ma võiksin ühineda supertiimiga ja mängida lihtsalt oma rolli tiitlivõidus. Ent see on raskem tee ja me tegime selle ära,” rääkis Antetokounmpo pärast finaalseeria viimaseks jäänud 6. mängu, kus ta hiilgas 50 punktiga.

Eelmisel aastal oli Giannise ümber mitmeid spekulatsioone, mis seostasid teda Milwaukee’ist edasi liikumisega ja mõne paarilise leidmisega, et üheskoos meistritiitlini jõuda, aga lõppenud hooaja eel tegi ta Bucksiga viieaastase lepingu pikenduse, kinnitades sellega oma kavatsust võita koos meeskonnaga, kes ta omal ajal NBA-sse tõi.

Antetokounmpo tõusis seitsmendaks mängijaks, kes NBA finaalis 50 punkti visanud ning ta oli ülivõimsas hoos terve seeria käigus, kogudes keskmiselt 35,2 punkti koos 13,2 lauapalli, viie korvisöödu, 1,8 kulbi ja 1,2 vaheltlõikega. Temast sai kolmas eurooplane, kes NBA finaali kõige väärtuslikumaks mängijaks nimetatud.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Korvpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds