Korvpall

VIDEO | Phoenix Suns lagunes otsustavas mängus täielikult

Läänekonverentsi poolfinaalis läksid otsustavas seitsmendas mängus vastamisi NBA põhihooaja parim Phoenix Suns ja neljanda asetusega Dallas Mavericks. Ülekaaluka 123:90 võiduga sammus Läänekonverentsi finaali Golden State Warriorsi vastu Dallas Mavericks.

Mänguks Phoenixis õieti ei läinudki, sest juba esimesest veerandist jäi Suns korraliku rongi alla ja lõppseisuks jäänud 33-punktiline kaotus jättis mängust isegi võrdsema mulje kui see tegelikult oli. Esimese veerandi võitis Mavericks kümne punktiga ja poolajaks juhiti juba 30 punktiga, mistõttu sai kodumeeskond fännide vilekoori saatel poolajale minna. Kolmanda veerandaja lõpuks oli edu juba 42 punkti, kuid viimase veerandi nn prügiminutitel tegi Suns 9 punkti tagasi.

Võitjate liider Luka Doncic näitas taaskord oma osavust ja aitas meeskonda 35 punkti, 10 söödu ja 4 lauapalliga. Olulist rolli mängisid ka Spencer Dinwiddie (30 punkti) ja Jalen Brunson (24 punkti).

Phoenix Sunsi võtmemängijad Chris Paul ja Devin Booker läksid seekord lati alt läbi ja pidid piirduma vaid vastavalt 10 ja 11 punktiga. Meeskonna parimana kogus üldse Cameron Johnson napid 12 punkti.