Korvpall

Väsimatud mehed: hiigelminuteid mänginud Toronto algviisik tegi kolme lisaajaga kohtumises NBA ajalugu

NBA-s nähti laupäeval tõelist maratonmängu, kui Toronto Raptorsi ja Miami Heati vahel oli võitja selgitamiseks vaja lausa kolme lisaaega. Toronto algviisik kandis väga suurt koormust ja see viis liiga rekordini.

Lõpuks 124:120 võidutsenud Raptorsi kõik algrivistuse mängijad kogusid endale vähemalt 53 mänguminuti ja tegu on NBA-s esimese korraga, mil viskekellaga ajastul (alates hooajast 1954/55) mõnes mängus ühel meeskonnal on olnud viis vähemalt 50+ minutit platsil veetnud mängijat.

Enim rassis väljakul keskmängija Pascal Siakam, kes kogus enda nimele mänguaega 56 minutit ja 31 sekundit.

Pikema pingiga Miamil oli ainult üks vähemalt 50 minutit teeninud mängumees. 37 punktiga kohtumise resultatiivseimaks osutunud Jimmy Butler sai enda nimele 52 minutit ja 27 sekundit.

Mäng läks lisaajale pärast seda, kui Heat suutis viimasel veerandajal kustutada kümnepunktilise kaotusseisu.

Kohtumises ei jäänud kaugele ka neljas lisaaeg, kuna 1.53 enne lõppu sai Miami vahe kahe punkti peale. Sealt edasi ei lasknud aga Toronto idakonverentsi liidril enam mitte ühtegi punkti visata.