Korvpall

Põhjanaaber Soome kindlustas pääsu EM-ile

Kui Eesti korvpallikoondis astus reedel pika sammu EM-i suunas, siis soomlased kindlustasid pileti tiitlivõistlusele 92:84 võidumängus Šveitsi üle.

Soome domineeris tervet kohtumist ning enne viimast veerandaega oli vahe juba 23 punkti. Viimase veerandi võitis külla Šveits, kuid sellest jäi siiski väheks.

Võitjate parim oli vanameister Petteri Koponen, kes viskas 21 punkti. Väga hea kohtumise tegi ka Eesti korvpalliklubis Pärnu Sadam mängiv Edon Maxhuni, kes viskas vaid 18 minutiga 17 punkti.

Soome hoiab nüüd 2 võidu ja 3 kaotusega alagrupis kolmandat kohta. Šveits võib veel tõusta Soomega võitude arvestuses samale pulgale, kuid omavahelised kohtumised annavad eelise Soomele.

Alagrupi esikoha nimel võitlevad Gruusia ja Serbia.