Jälgi meid

Korvpall

Pau Gasolist saab seitsmes eurooplane, kelle särginumber NBA-s külmutatakse

Hispaania korvpallilegend Pau Gasol teatas teisipäeval ametlikult oma mängijakarjääri lõpetamisest ning sellele järgnesid ka teated, et Los Angeles Lakers kavatseb tema särginumbri külmutada.

Gasoli numbriga 16 särk tõmmatakse Lakersi poolt 12. mängijasärgina Staples Centeri lae alla. Seal ootavad teda ees Kobe Bryanti 8 ja 24, Wilt Chamberlaini 13, Elgin Baylori 22, Gail Goodrichi 25, Magic Johnsoni 32, Kareem Abdul-Jabbari 33, Shaquille O’Neali 34, James Worthy 42, Jerry Westi 44 ja Jamaal Wilkesi 52.

Hispaanlane aitas kuue ja poole Los Angeleses veedetud hooaja jooksul Lakersil võita kaks NBA meistritiitlit. Ta kogus meeskonna eest keskmiselt 17,7 punkti, 9,9 lauapalli, 3,5 korvisöötu ja 1,4 viskeblokeeringut.

Gasolist saab seitsmes eurooplane, kelle särginumber on maailma tugevaimas korvpalliliigas mõne meeskonna poolt külmutatud. Nimekirjas ootavad teda ees Dražen Petrovic (New Jersey Nets, nüüdne Brooklyn Nets), Peja Stojakovic (Sacramento Kings), Vlade Divac (Sacramento Kings), Tony Parker (San Antonio Spurs), Žydrunas Ilgauskas (Cleveland Cavaliers) ja Dirk Nowitzki (Dallas Mavericks), kelle särgi külmutamine peaks toimuva algava hooaja käigus.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Korvpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds