Jälgi meid

Korvpall

Nimekiri NBA korvpalluritest, kes ei suuda palli pealt suruda

Ookeanitagune korvpalliliiga NBA on tuntud oma atleetlikuse ja vaatemängulisuse poolest. Kiirused on ebainimlikud ning sooritatakse pealtpanekuid, mis paneb spordisõpru hämmingust kukalt kratsima. Siiski leidub ka selles profiliigas sportlasi, kes ei suuda palli pealt panna ehk dunkida.

Tõenäoliselt on kõik mehed kunagi treeningutel pealtpannud, kuid toome välja mängijad, kes just võistlusmängus jäävad hätta.

J.J Barea 178cm, Dallas Mavericks

J.J Barea on seitmes Puerto Rico korvpallur NBA liigas. Bareal on pikkust vaid 178cm ning hoolimata soliidsest hüppevõimest ei ole mees NBA mängus kunagi dunkinud. Sotsiaalmeedias ringlevad videod Barea katsetest soojendusel pealtpanna, mis näitab selgelt, et treeningutel on mees selleks võimeline, võistlusmängus mitte.

D.J Augustin 180cm, Orlando Magic

Augustin on tuntud oma hea visketabavuse poolest kaugjoone tagant. Terve karjääri peale on ta kolmeseid sopsanud lausa 42%. Korvpallirõngasse, mis asub 305cm kõrgusel, pole mees aga kunagi ühtegi palli surunud.

Isaiah Thomas 175cm, viimati Washington Wizards

Isaiah Thomas on üks nendest, kes on mitmetel kordadel üritanud pealtpanekuga hakkama saada, kuid kõrgeimal tasemel ametlikult ta sellega hakkama pole saanud. Küll leidub videosid, milles ülikoolis ning treeningutel on vaid 175cm pikkune Thomas kõikide üllatuseks palli korvi surunud.

Patty Mills 183cm, San Antoni Spurs

Austraalia koondise kangelane ning San Antoni Spursile truu mängumees on küll soojendusel oma füüsisega edvistanud, kuid mängust pole kogenud Millsil veel ühtegi dunki ette näidata.

Beno Udrih 191cm, NBA 2004-2017

Oma karjääri jooksul NBA-s 801 mängu pidanud Beno Udrih ei sooritanud karjääri jooksul ühtegi dunki. Pikkus on mehel selleks olemas ning tõenäoliselt treeningul suudab mees seda teha, kuid võistlusmomendis mitte.

Jameer Nelson 180 cm, NBA 2004-2018

Endine NBA mängija läheb sellesse listi väikese erandiga. Nimelt on mees NBA mängus pealtpannud kokku täpselt ühel korral. Kokkuvõtvalt võib aga öelda, et tegemist on mängijaga, kes oma karjääri jooksul ei suutnud dunkida.

Erinevatel andmetel on pealtpanemisega hätta jäänud ka sellised mängijad nagu Steve Blake, Jason Kidd, Steve Nash ja Luke Ridnour.

Kokkuvõtteks

Võib öelda, et piisava tahtmise juures on kõik NBA korvpallurid võimelised pealtpanema. Üheksakümnendatel tõestas vaid 170cm pikkune Spud Webb, et nii lühikesel mehel on võimalik võita ka pealtpaneku võistlus. Webb sai sellega hakkaba 1986 aastal.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Korvpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 30 seconds