Korvpall

Milwaukee Bucks lõpetas Boston Celticsi hooaja. Warriors võitis mängu, kuid kaotas liidri.

NBA-s selgus täna öösel esimene konverentsi finalist, kui Bucks alistas koduväljakul Boston Celticsi ning võitis kogu seeria 4:1. Golden State Warriors suutis kõva vastupanu osutanud Houston Rocketsi alistada, kuid mängu teises pooles sai vigastada nende parim mängija Kevin Durant. Nüüd aga kõigest lähemalt.

Niigi üllatavalt Bucksi domineerimisel kulgenud seeria ida-konverentsi meeskondade vahel jätkus samas taktis ka viiendas kohtumises. Boston Celtics suutis tasavägisena hoida vaid esimese veerandi, mis kaotati kolme punktiga. Teisel veerandajal oli Bucksi paremus juba kümme punkti ning Bostoni klubi ei saanud kuidagi rünnakul hakkama. Poolajaga visati vaid 39 punkti.

Kolmas veerandaeg mängu muutust ei toonud. Vastupidi, kodumeeskond suutis vahet veelgi suurendada ning viimasele veerandile mindi seisul 80:62 Bucksi poolt vaadatuna. Kui viimasel veerandajal võis oodata lõpuks Bostoni lõpuspurti, et seeria veel päästa, siis seda ei tulnud ning lõpuks jäid Milwaukee võidunumbrid 116:91.

Boston Celtics oli täielikult hädas visketabavusega. Väljakult tabati 31%-lise täpsusega. Nende liider Kyrie Irving viskas parimana 15 punkti, kuid 21st teele läinud viskest tabas vaid 6. Võtjate poolelt resultatiivseim taas Giannis Antetokounmpo 20 punktiga, seejuures mängis Bucksi liider vaid 31 minutit. Pikalt vigastuspausilt naasnud Malcolm Brogdon viskas kohe esimeses kohtumises 10 punkti.

Milwaukee Bucks ootab ida-konverentsi finaali vastast paarist Toronto Raptors – Philadelphia 76ers, kus hetkl juhib esimene mängudega 3:2.

Teine kohtumine Warriorsi ja Rocketsi vahel algas kodumeeskonna selgel domineerimisel. Teise veerandaja keskpaigaks oli vahe lausa 20 punkti. Seejärel võttis ka Rockets ennast kokku ning vähendas poolajapausiks vahe 14-le punktile.

Teist poolaega alustas taas paremini Houstoni klubi ning varsti särasidki tablool juba viiginumbrid. Seejärel juhtus aga Warriorsi jaoks midagi kohutavat – nende play-offi resultatiivseim mängija Kevin Durant sai vigastada.

See ei murdnud valitsevat meistrit. Viimane veerandaeg suudeti tänu heale kaitsele ja Curry tabavatele visetele enda kasuks pöörata ja kogu kohtumine võideti 104:99.

Resultatiivseimad Warriorsi poolelt Klay Thompson ja Stephen Curry vastavalt 27 ja 25 punktiga. Kaotaja poolelt parim James Harden 31 punkti ja 8 sööduga.

Kevin Duranti vigastuse tõsidus ei ole veel teada, kuid sellised säärelihase probleemid jätavad sportlase väljakult eemale üldjuhul üheks nädalaks kuni kuuks ajaks. See tähendab, et selles seerias me teda enam Rocketsi vastu mängimas ei näe. Warriors juhib küll mängudega 3:2, kuid ilma Durantita läheb neil väga raskeks. Järgmine kohtumine toimub Rocketsi koduväljakul.