Korvpall

Korvpalli Meistriliigas algavad poolfinaalid

Eesti Korvpalli Meistriliiga on jõudnud play-off mängudega poolfinaalideni, kus esimeses paaris on vastamisi BC Kalev/Cramo ja Pärnu Sadam ning teises paaris on vastamisi TalTech/OPTIBET ja Tartu Ülikool Maks & Moorits.

Laupäeval kell 17:00 alustatakse Kalevi Spordihallis BC Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama seeriaga. Eesti korvpalli esindusklubi on saanud mängudeks rahulikult valmistuda, sest põhiturniiri võiduga tagati pääs otse poolfinaali. Vastu tuleb Pärnu Sadam, kellega kohtuti eelmise aasta finaalis. Seal osutas suvepealinna klubi visa vastupanu, kuid kohtunike vaieldavate otsuste abil sai BC Kalev/Cramo initsiatiivi enda kätte ja võitis ikkagi meistritiitli. Sel hooajal on vastamisi mindud juba Eesti-Läti liiga veerandfinaalseerias, kus Pärnu tegi vigade paranduse ja võttis paljudele üllatusena seerias kuiva 2:0 võidu.

Teine poolfinaalpaar alustab pühapäeval Tehnikaülikooli Spordihoones, kus põhiturniiri teine TalTech/OPTIBET võõrustab veel pikema nimega Tartu Ülikool Maks & Mooritsat. TalTech on terve hooaja vältel näidanud võrdlemisi stabiilset mängu, kuid veerandfinaalseerias Tallinna Kalevi vastu jäädi vaatamata seeria 3:1 võidule ootamatult suurtesse raskustesse. Favoriidiks võibki pidada hooaja keskel karikavõiduga üllatanud Tartu võistkonda, mis on play-off mängudeks tõusnud ameeriklase Hugginsi juhtimisel heasse hoogu. Veerandfinaalis võitis Tartu hooaja lõpuks natuke kustunud Viimsi võistkonda.